LÉČEBNÉ ŠAMANSKÉ TECHNIKY

Motto: Mějte rádi nejdříve sami sebe a potom budete mít rádi i všechny bytosti kolem Vás. Toto je základ na kterém je potřeba vše postavit.

Tuto myšlenku mne učil půl roku, každý den v Guatemaya šaman Bill a také jsem ji slyšel mnohokrát na svých cestách od moudrých lidí.

V současné době – již 13 let – se Dominik zabývá rituály a psychologií, kineziologií, dělá a učí masáže a práci s energií těla – jako Reiki a šamanské techniky, práce se stíny.

Působí také jako externí konzultant, kouč a trenér.

Pořádá školení, workshopy, akce pro firmy se zaměřením na obchodní dovednosti a komunikaci, manažerské dovednosti, sebepoznávání a týmovou spolupráci – teambuilding a změnu.

Věnuje se také individuálnímu vedení lidí, kteří chtějí změnit osobní život.

K tomu slouží i každoroční cesty do Guatemaly za duchovními učiteli a šamany, které se týkají témat sebepoznávání a uchování tradic ve společnosti, ale jsou také zaměřeny jako firemní akce.

Vyučování a terapie jsou založeny na učení duchovního učitele Billa a místních indiánů. To co učí není vyčteno z knih.

Vždy zdůrazňuje, že vše co učí a radí lidem při léčení má ověřené sám na sobě. Při terapiích používá níže vypsané techniky a tyto techniky také učí na kurzech a seminářích.

„Bylo mi 33 let, když jsem se rozhodl změnit svůj život.„

Tomáš Dominik působil několik let na manažerských pozicích v mezinárodních firmách, práce ho bavila a přinášela mu možnost kreativně vytvářet nové věci, pocit zodpovědnosti a volnosti.

Chyběl mu ale pocit smyslu jeho práce, a nevěděl, co má udělat s častým stavem nenaplnění.

Změna
„Změnu lidé obecně odmítají, protože vyžaduje akci, soustředění a často i krok do neznámých vod. Nacházíme lehce dostatek argumentů proč změnu nemůžeme uskutečnit. Čím jsme starší tím více lpíme na našich názorech a zvycích a nechceme je jen tak změnit.“

V té době (2003) měl Dominik vše. Dobrou práci, nový byt, peníze, přátele, uznání a na první pohled úspěšný vyrovnaný život. Uvnitř sebe chtěl změnu svých pocitů.

Model života který prožíval, bylo chodit do práce a jezdit na víkendy na hory se zotavit a jet zpět do města. Takový život se zdál být nenaplněný a něco tam chybělo.

Proto se Dominik rozhodl skončit v zaměstnání (ukončil svoji kariéru ředitele mezinárodní společnosti) a prodat byt.

Zbavit se všeho co měl byl první krok. Druhý krok bylo odjet někam kde nejezdí moc lidí.

v Roce 2002 a 2003 učil na horách snowboarding.

A potom odjel kousek dál do Guatemaly.
Třetí krok který musel pro změnu udělat, bylo oprostit se od očekávání co by taková cesta měla přinést.

Co bylo dál? Co mu tato změna dala? Je to vždy nutné udělat tak radikálně, opustit vše, odjet do nového prostředí ?

Po půlročním pobytu se šamanem v Guatemale v roce 2003 a každodenní práci na sebepoznání se Dominik začal věnovat masážím a dalším možnostem léčby těla a psychiky. O Guatemaya a rituálech se dočtete také na www.guatemaya.cz.

Dnes se do světa obchodu a do práce pro firmy vrátil, ale téma PROMĚNY, kterou Dominik prošel ve svých 33 letech je i téma jeho spolupráce s lidmi a firmami.

Originál článku najdete na http://barakacentrum.cz/dominik-tomas-tetik-samanske-techniky/